Zaraz się dowiesz wszystkiego!

Oto otwierają się przed Tobą wrota mojej twórczości.
A właściwie jej części, bo w portfolio znajduje się ok. 300 publikacji – i jest to tylko mała cząstka tego kilkutysięcznego tabuna tekstów, które w czasie mojej kilkunastoletniej kariery napisałam. Kiedyś liczyłam, ile już mam ich na koncie. Prowadziłam (odręczny!) rejestr swoich tekstów i redakcji, dla których powstały.
Poddałam się przy ósmym tysiącu.

Wrzuciłam do tego portfolio teksty, pisane dla różnych redakcji. Wszystkie zostały kiedyś opublikowane, ale nie wszystkie mam w swoim archiwum w postaci makiet (czyli w takiej, w jakiej zostały wydrukowane, a więc z układem i zdjęciami prosto z czasopisma).

Dlatego czasem natkniesz się na linki do redakcyjnych stron internetowych; bo tam, gdzie nie zachowałam makiety, często zachowały się internetowe publikacje.

Jeszcze innym razem pokażę Ci robocze makiety, na szybko zrobione przeze mnie. Ale to tylko wtedy, kiedy tekst był na tyle fajny, że chcę się nim pochwalić, a żadna forma publikacji się nie zachowała (przynajmniej w moich rękach).

Nawigacja po portfolio jest prosta

Najpierw znajdź dział, który Cię interesuje. Dla ułatwienia wszystkie teksty pogrupowane są tematycznie.

Kolejność działań jest taka:

🔸 klikasz wybraną kategorię;

🔸 pokazuje Ci się spis tekstów, które są do niej przypisane;

🔸 wybierasz tytuł, który Cię interesuje (oprócz tytułów podaję też nazwy czasopism, w których tekst był opublikowany),

🔸 to przenosi Cię do wpisu, w którym ponownie widzisz tytuł, ale też zobaczysz link do makiety w formacie PDF,

🔸 klikasz na ten link i proszę bardzo: otwiera się makieta. Większość makiet otwiera się w tym samym oknie, więc po przeczytaniu nie zamykaj okna, tylko kliknij strzałkę "wstecz" żeby wrócić do portfolio.

Niektóre teksty występują w więcej, niż jednej kategorii, ponieważ ich treść dotyczy więcej, niż jednego zjawiska (przykładowo seks/psychologia/relacje partnerskie czasem nie dają się rozdzielić :).

WROTA DO PORTFOLIO

A może redakcyjna perspektywa?

Możesz także, jeśli wolisz, przejrzeć teksty pod kątem nie kategorii, a redakcji, które je opublikowały. Zobacz niżej⤵️: widzisz listę tytułów? To są tytuły czasopism, w których ukazały się teksty z mojego portfolio.

Logika tej prezentacji jest taka, że im większą czcionką napisany jest tytuł czasopisma, tym więcej tekstów z mojego portfolio jest do tego tytułu przyporządkowanych. Do życia ma się to nijak, bo np. do ELLE napisałam więcej tekstów niż do Shape'a czy Peso Perfecto - ale wielkość czcionki jest tu podobna, bo akurat w portfolio tych tekstów znalazło się tyle samo.